
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 120 pF |
| Voltage Rating (DC) | 65 V |
| Length | 3.2 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Case Code (Imperial) | 1206 |
| Case Code (Metric) | 3216 |
| Voltage Rating (AC) | 50 V |
| Packaging | Reel |
| Depth | 1.6 mm |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Max Voltage Rating (DC) | 65 V |
| Max Supply Voltage | 50 V |
| Clamping Voltage | 135 V |
| Varistor Voltage | 82 V |
| Max Voltage Rating (AC) | 50 V |
| Max Surge Current | 100 A |
| Energy | 600 mJ |
| Clamping Current | 1 A |
| Schedule B | 8533400080 |
| Surge Energy Rating | 600 mJ |
| Peak Surge Current | 100 A |
Stock: 2868
Distributors
pcbx
Unit Price$0.29952
Ext.Price$0.29952
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.29952 | $0.29952 |
| 10 | $0.26683 | $2.66830 |
| 50 | $0.23770 | $11.88500 |
| 100 | $0.20681 | $20.68100 |
| 500 | $0.17994 | $89.97000 |
| 1000 | $0.16850 | $168.50000 |
| 3000 | $0.15778 | $473.34000 |
